Вартість послуг при переоформленні нерухомості

Стаття витрат

Послуги агенції нерухомості

Сума витрат: 3 − 5 %.

Платник: покупець.

Вартість послуг агенції нерухомості при купівлі покупцем об’єкта нерухомості обчислюється, виходячи з його ринкової вартості та складає:
• для квартир – 3 %;
• для кімнат – 5 %;
• для будинків – 5 %;
• для ділянок – 5 %;
• для приміщень – 5 %;
• для гаражів – 5 %.

Мінімальна вартість послуг – 500 $. Розрахунок за надані агенцією послуги здійснюються у безготівковій формі в національній валюті України гривні шляхом перерахування відповідної суми на банківський рахунок відповідного виконавця.

Послуги оплачуються повністю одноразово при укладенні в нотаріуса основного договору купівлі-продажу (при переуступці в забудовника договору пайової участі).

Послуги не оплачуються, якщо Ви не оберете наш варіант нерухомості. У такому випадку послуги, консультації та проведена робота вважаються наданими безкоштовно.

Послуги не оплачуються, ящо в описі об’єкта зазначено «Без комісійних агенції» (без послуг агенції). У цьому випадку послуги агенції включені у вартість об’єкта, їх оплачує продавець (власник).

Детальніше про умови роботи з покупцями на сторінках Перелік послуг для покупців та "Публічний договір із покупцем".

Послуги нотаріуса

Сума витрат: згідно тарифів нотаріуса.

Платник: за домовленістю сторін.

Договір купівлі-продажу завжди підлягає нотаріальному посвідченню, відповідно сторони такого договору несуть витрати з оплати нотаріальних послуг. Обов’язок по оплаті нотаріальних послуг законом не покладено на конкретну сторону договору, тому покупцю та продавцю слід заздалегідь домовитися про те, хто буде нести ці витрати.

Державне мито

Сума витрат: 1 %.

Платник: за домовленістю сторін.

Оплату державного мита в розмірі 1 % також законодавчо не покладено на конкретну сторону договору, тому сторонам рекомендується домовитися про це заздалегідь.

Пенсійний фонд

Сума витрат: 1 %.

Платник: покупець.

У рамках чинного законодавства України покупець нерухомості зобов’язаний сплатити збір на обов’язкове пенсійне страхування в розмірі 1 % від вартості об’єкта, яка зазначена в договорі купівлі-продажу.

Податок на доходи фізичних осіб

Сума витрат: 0 %, 5 % або 18 %.

Платник: продавець.

0 % − перший продаж протягом звітного податкового року та об’єкт перебуває у власності більше 3-х років (або отриманий у спадщину);

5 % − перший продаж протягом звітного податкового року та об’єкт перебуває у власності менше 3-х років (отриманий не у спадщину);

5 % − другий продаж протягом звітного податкового року;

5 % − третій і наступні продажі протягом звітного податкового року та об’єкт отриманий у спадщину;

18 % – третій та наступні продажі протягом звітного податкового року (крім майна, отриманого у спадщину).

Військовий збір

Сума витрат: 0 % або 1,5 %.

Платник: продавець.

0 % − якщо продавець відчужує об’єкт не частіше одного разу на період податкового року і володіє цим об’єктом більше трьох років;

1,5 % − якщо продавець володіє об’єктом менш ніж три роки або протягом одного податкового року вже відчужував інший об’єкт.

Незалежна експертна оцінка

Сума витрат: згідно тарифів експерта.

Платник: продавець.

У пакет документів, які передаються нотаріусу для оформлення договору купівлі-продажу, входить експертна оцінка. Якщо в договорі обумовлена ціна продажу буде більша тієї, яка вказана у висновку експерта, то податок на доходи буде обчислюватися з ціни продажу. І відповідно, якщо ціна продажу менша за експертну, то базою для розрахунку податку буде експертна оцінка.