Особливості купівлі-продажу нерухомості без посередників

«Куплю (продам) квартиру без посередників» – такими оголошеннями рясніють розділи сайтів по нерухомості, груп у соціальних мережах та месенджерах. Такі оголошення часто можна зустріти у під’їздах будинків, на стовпах, на дошках оголошень. Безсумнівно, варто лише підтримати й побажати успіху відважним людям, які ризикнули обійтися без допомоги фахівців у вирішенні такого складного й відповідального завдання, як купівля нерухомості. Але наскільки виправданий цей ризик?

Придбання квартири чи будинку є одним з найбільш значущих моментів у житті людини, оскільки така велика покупка трапляється не щодня, а багато людей все життя мріють про власне житло. Для когось простіше придбати нерухомість без посередників, займаючись самостійно всіма питаннями по підбору житла та його переоформленню, а хтось навпаки, не хоче вникати в ці тонкощі й довіряє цю роботу агенцієї нерухомості.

Купівля будь-якої нерухомості – процес багатоступінчастий, що вимагає певних затрат часу, знань й досвіду: недостатньо просто знайти потрібний варіант, необхідно перевірити документи, провести переговори й домовитися про оптимальну ціну, обговорити основні умови проведення нотаріальної угоди. При цьому слід усвідомлювати, що операції з нерухомістю є угодами підвищеної відповідальності та ризику, оскільки пов’язані зі значними коштами.

Ринок нерухомості насичений багальма учасниками: забудовники, інвестори, ОСББ, банки, що видають іпотечні кредити, оцінювачі нерухомого майна, центри надання адміністративних послуг, землевпорядні організації, органи опіки та піклування, нотаріуси, державні реєстратори та ін. Допомогти розібратися у взаємодії всіх цих органів іноді буває складно.

Звичайно, нелегкий шлях купівлі-продажу можна пройти й самостійно. Такий варіант має свої переваги та недоліки. У кращому випадку Ви заощадите певну суму, яку в якості комісійних слід заплатити агенції нерухомості, в гіршому – набудете певних клопотів. Практика показує, що співпраця з агенцією нерухомості – це найбільш раціональний, безпечний та економічний спосіб вирішення усіх проблем, пов’язаних із операціями з нерухомістю. Від звернення в агенцію нерухомості людей утримують лише дві причини: бажання зекономити 3-5 % на послугах агенції та небажання посвячувати у свої справи сторонніх людей. А що ж є насправді?

Прийти в агенцію і сказати, що Ви маєте на меті придбати квартиру чи будинку - така ж звична справа, як і обговорювати умови депозиту із менеджером банку, адже сама агенція захищає свого клієнта від безлічі безперспективних зустрічей, поїздок та обговорень серйозних питань з малознайомими людьми.

Вирішуючи житлове питання, людина знаходиться під впливом зовнішніх та внутрішніх факторів, таких як прихильність до певного району міста, думка родичів, наявність певної інфраструктури навколо помешкання, тощо. Професійний співробітник агенції врахує та виконає всі побажання клієнта і, разом з тим, не допустить невиправданого коливання вартості нерухомості внаслідок наявності у нього певних переваг та недоліків. А такі речі, як кваліфікована допомога фахівців, оперативність та чіткість оформлення документів, безпека розрахунків вже є непорушним стандартом роботи агенцій нерухомості з багаторічним досвідом.

Вартість послуг відмінної якості не може бути низькою, оскільки хороший сервіс, як правило, добре оплачується, але оскільки агенція зі своїм клієнтом відстоюють спільні інтереси та цілі, відпадає сама можливість будь-якої "гри". Цей момент не повинен залишатися без уваги, тому всі фінансові питання обумовлюються заздалегідь.

У разі, якщо Ви звертаєтеся в агенцію нерухомості, варто знати деякі особливості цього ринку, які допоможуть скласти загальну думку та створити правильне розуміння тієї фірми, з якою Ви співпрацюєте. Переважна більшість великих агенцій, які працюють на ринку більше 10 років, мають колосальний досвід завдяки великій кількості здійснюваних операцій. В умовах жорсткої конкуренції та періодичних криз ринку це вдається на всім.

Також велика агенція завжди запропонує Вам спеціалізовану постійно поповнювану базу даних обєктів нерухомості, що дозволяє зводити воєдино кілька тисяч пропозицій. Така інформаційна база, зазвичай, розміщується на сайті агенції нерухомості та передбачає вкладення серйозних коштів в розробку та супровід. Це стратегія агенцій, які прагнуть займати провідне становище на ринку нерухомості та постійно зміцнювати свою ділову репутацію.

Підводячи підсумок, пропонуємо Вам тверезо зважити всі «за» і «проти», всебічно оцінити ситуацію та власні можливості й звертатися за допомогою до професіоналів ринку нерухомості.