Порядок співпраці з продавцями за ексклюзивним договором

 • Крок 1 – Телефонуєте до нас та розказуєте про об’єкт нерухомості

  Якщо Ви бажаєте співпрацювати з агенцією нерухомості «Лідер» за ексклюзивним договором, пропонуємо ознайомитися із двома умовами:

  1. Ми займаємося об’єктами нерухомості, які розташовані у місті Тернополі або наступних населених пунктах: с. Байківці, с. Великі Гаї, в. Гаї Гречинськi, с. Гаї Шевченківські, с. Смиківці, с. Шляхтинці (північно-східне передмістя Тернополя).

  2. Цілком можливо, що Ви вже проглянути ціни на аналогічні об’єкти й визначилися із ціною. Запевняємо Вас – реальні ціни, по яких здійснюється нотаріальний перепис об’єктів, на 5-10 % нижчі від тих, що зазначені в оголошеннях. Отож, якщо сума, яку Ви бажаєте отримати за свій об’єкт, вища від середньоринкової більше ніж на 20 %, Вам буде відмовлено в ексклюзивному обслуговуванні.

  Якщо обидві умови Вам підходять, можна розпочинати. Зателефонуйте по одному із номерів:
  (068) 350-33-50 – для квартир, кімнат;
  (068) 550-11-00 – для іншої нерухомості

  та розкажіть нам про нерухомість, яку Ви хочете продати.

 • Крок 2 – Оглядаємо об’єкт, проводимо його оцінку, фотографування

  Перш ніж почати працювати із об’єктом, фахівців нашої агенції проводять його огляд та оцінку. Неможливо здійснити професійне оцінювання, не провівши попередньої візуальної кваліфікації об'єкта нерухомості. Загалом по об’єкту може враховуватися від 5 до 10 параметрів, які впливають на його вартість. Для кожного типу нерухомості критерії свої. Досвідчений фахівець завжди з високим ступенем точності визначить початкову вартість об’єкта, із якою варто виходити на ринок, та запропонує порівняльний аналіз ціноутворення для аналогічних об'єктів, що розташовані поряд, а також фактичний споживчий попит на них. Називати продавцю будь-яку «приємну» йому ціну, аби він почав із нами працювати – таку форму поведінки ми вважаємо для себе неприпустимою. Якщо власник занадто високо оцінює свою нерухомість й не прислухається до рекомендацій фахівців агенції щодо реальної ринкової ціни, працювати із таким власником за ексклюзивним договором агенція нерухомості не буде. Оцінку об'єкта нерухомості для ексклюзивного договору по телефону ми не проводимо – лише при виїзді на об’єкт.

  Власнику нерухомості необхідно підготувати об’єкт до продажу, привести його до найбільш привабливого стану для потенційних покупців. Передпродажна підготовка спрямована на максимізацію вартості нерухомості та забезпечення успішної й швидкої угоди з покупцем (орендарем).

  Якщо початкову ціну узгоджено а нерухомість підготовлено до продажу, агенція фотографує об’єкт.

 • Крок 3 – Перевіряємо правовстановлюючі документи

  Для первинного аналізу об’єкта, що продається, агенції нерухомості необхідно надати всю інформацію про об’єкт, зокрема оригінали документів, які відповідно до законодавства України підтверджують набуття права власності на нерухоме майно. В залежності від способу набуття нерухомості такими документами можуть бути: свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу (міни, дарування, іпотеки), свідоцтво про право на спадщину (за законом, за заповітом), рішення суду та ін. Також за наявності необхідно надати: витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, витяг з державного земельного кадастру (для ділянок), технічний паспорт об’єкта, тощо. Ця інформація необхідна для того, щоб встановити, скільки є власників та як набувався об’єкт, звірити площі та планування, визначитися з податками а також оцінити складність організації продажу об’єкта. Можливо, з’ясується, що перед нотаріальним переписом необхідно зібрати деякі додаткові документи: довідки, згоду іншого члена подружжя, згоди співвласників та ін.

 • Крок 4 – Обговорюємо умови співпраці за ексклюзивним договором

  Основними умовами співпраці продавця та агенції нерухомості, які узгоджуються перед підписанням ексклюзивного договору, є:

  1. Термін дії договору. На наше переконання, термін дії договору повинен бути обмежений 3-ма місяцями для квартир та 6-12-ма місяцями – для іншої нерухомості. Термін продажу нерухомості суттєво залежить від ліквідності розташування об'єкта та його характеристик.

  2. Стартова ціна об’єкта та можливість її корегування за узгодженням із продавцем при наявності / відсутності попиту (дзвінків, переглядів). Завдання агенції наступне – продати за максимально можливу ціну в короткі терміни.

  3. Порядок огляду об’єкта нерухомості. Показ може відбуватися за попередньою домовленістю із власником або власник залишає в агенції нерухомості ключі від об’єкта.

  4. Комісійна винагорода агенції нерухомості, яка складає 5 % від ринкової вартості об’єкта. При роботі за ексклюзивним договором послуги агенції нерухомості оплачує продавець. Розрахунок за надані послуги проводиться в день нотаріального переоформлення об’єкта.

 • Крок 5 – Підписуємо на офісі ексклюзивний договір

  Ексклюзивний договір – це договір, укладений між агенцією нерухомості та власником об’єкта нерухомості, який надає ексклюзивне право на продаж об'єкта нерухомості конкретній агенції нерухомості чи ріелтору й зобов'язує власника об’єкта не звертатися в іншу агенцію.
  Ексклюзивний договір та його переваги

 • Крок 6 – Проводимо рекламну компанію об’єкта нерухомості

  Рекламні площадки, на яких ми розміщуємо інформацію:
  • сайт LIDER.ORG.ua (власний сайт агенції)
  • сайт DOM.RIA.com
  • сайт OBYAVA.ua
  • сайт FLAGMA.ua
  • сайт R24.ua
  • сторінка агенції у Facebook
  • канал агенції на YouTube
  • система партнерських продажів нерухомості МЛС Тернопіль
  • спеціалізовані рієлторські групи у Viber

  Ефективним рекламним заходом є розміщення на об’єкті нерухомості інформаційного банера (детальніше).

 • Крок 7 – Організовуємо огляди об’єкта потенційними покупцями

  При підписанні ексклюзивного договору агенція нерухомості узгоджує із власником, як будуть відбуватися покази об’єкта: у його присутності чи без нього. Поширеною є наступна практика: якщо квартира у сирому стані після забудовників, квартира потребує ремонту, у квартирі ніхто не проживає або власники не мають змоги приїжджати на покази, дублікат ключів від квартири та ключі від домофону власник залишає в агенції. У цьому випадку агенція незалежна від власника, а показ об’єкта може відбутися впродовж 1-2 год. після звернення потенційного покупця чи клієнтів іншої агенції нерухомості (по співпраці). Агенція нерухомості в цьому випадку тримає власника в курсі справ по показах. Якщо у квартирі проживають власники (кватиранти), показ відбувається лише за попередньою домовленістю. Покази земельних ділянок переважно завжди проходять без присутності власників.

 • Крок 8 – Підписуємо на офісі договір завдатку із покупцем

  Для закріплення намірів покупця купити Ваш об’єкт в офісі агенції нерухомості організовується тристороння зустріч з Вами як продавцем, покупцем та агенцією. Покупець бере із собою грошову суму для передачі Вам авансу. Розмір цієї суми узгоджується сторонами до прибуття на таку зустріч. Також покупець ознайомлюється із правовстановлюючими документами на об’єкт, технічним паспортом, особистими документами власника (продавця), іншими документами. Сторони узгоджують терміни проведення нотаріального посвідчення основного договору, терміни звільнення та передачі об’єкта нерухомості. Директор агенції інформує сторони про майбутні витрати, пов'язані з переписом об’єкта, зокрема: вартість експертної оцінки, послуг нотаріуса, суму витрат на оподаткування. Погодивши всі питання щодо майбутньої угоди, агенція нерухомості готує попередній договір, у якому сторони зафіксовують умови майбутнього нотаріального перепису та відповідальність сторін.

 • Крок 9 – Проводимо підготовку документів до продажу

  Період підготовки документів може займати від кількох днів до 2–3 тижнів (в окремих випадках – більше місяця). У цей час агенція нерухомості інформує сторони, як просувається дана робота. По завершенню цього етапу сторони погоджують день, час та місце проведення нотаріальної угоди, порядок фінансових розрахунків, оплати послуг нотаріуса, сплати податків. Уточняється перелік документів, які надаються нотаріусу кожною стороною. Відбувається врегулювання інших питань, які мають вплив на проведення угоди купівлі-продажу.

 • Крок 10 – Нотаріальний перепис об’єкта нерухомості

  На момент нотаріального перепису у Вас мають бути документи, вказані директором агенції. Після ознайомлення сторонами із підготовленим нотаріусом договором купівлі-продажу та сплатою сторонами податків покупець робить повний розрахунок із Вами. Далі Ви та покупець підписуєте договір купівлі-продажу об'єкта нерухомості. Згодом нотаріус закріплює цей договір своїм підписом та печаткою й проводить відповідну реєстрацією. Розрахунок із агенцію нерухомості за надані послуги згідно ексклюзивного договору Ви проводите того ж дня після завершення нотаріальних процедур.